Meble na wymiar

idealne dopasowanie w najdrobniejszych szczegółach

W niewielkich mieszkaniach oraz domach bardzo istotne jest odpowiednie wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Racjonalne gospodarowanie powierzchnią pozwala na przechowywanie wielu przedmiotów w taki sposób, że mimo niewielkiego metrażu pomieszczeń, wydają się one przestronne i obszerne. Dużą rolę w uzyskaniu odpowiedniego efektu odgrywają meble dopasowane idealnie do wnętrza – nie tylko kolorystycznie i stylistycznie, ale również rozmiarem i sprytnymi zabiegami, do których należy stosowanie mebli wykonanych na wymiar.

Meble na wymiar – czy rzeczywiście?

Meble kuchenne na wymiar to dziś standard, który oferuje większość producentów oraz sklepów z wyposażeniem wnętrz. Proces projektowania kuchni jest w tym przypadku standardowy – dostarczamy doradcy wymiary naszej kuchni (lub wpisujemy je sami w odpowiedniej aplikacji) otrzymując w rezultacie propozycję zabudowania pomieszczenia dostępnymi modułami. Co jednak, jeśli długość naszej kuchni nie odpowiada dokładnie sumie szerokości szafek, które proponuje producent, a my chcemy ustawić szafki w jednym ciągu? Przecież rzadko zdarza się, że szerokość wnęki idealnej do zabudowania szafkami będzie wynosiła - na przykład - dokładnie 140 cm i swobodnie umieścimy w niej dwie szafki o szerokości 40 cm i jedną „sześćdziesiątkę”. W praktyce, nasza wnęka ma właśnie wymiar zupełnie nieodpowiadający pożądanemu, czyli w tym przypadku powiedzmy 144 cm i powstaje problem – co zrobić z nadmiarowymi czterema centymetrami?

Cennik mebli kuchennych na wymiar 2021

Meble kuchenne na wymiar stały się już standardem wyposażenia. Możemy wybierać wśród licznych ofert producentów, którzy wykonają projekt i dopasują meble do indywidualnych preferencji każdego inwestora. Wybór tego rodzaju elementów wyposażenia jest często podyktowany aspektem ekonomicznym. Dlatego poniżej przedstawimy cennik mebli kuchennych na wymiar aktualny na rok 2021.

Szafki o niestandardowych rozmiarach

Teraz nie musimy już zmniejszać naszej wnęki płytami gipsowo-kartonowymi, czy maskować otworu listwami ani wymyślać innych sposobów na estetyczne osłonięcie niepotrzebnej luki po to, żeby dostosować ją do standardowych wymiarów szafek producenta.

Wystarczy skorzystać z konfiguratora online dostępnego na stronie internetowej portalu Meble.pl. Tu z powodzeniem, w bardzo łatwy, niewymagający znajomości żadnych programów projektowych oraz specjalnych umiejętności sposób, skonfigurujemy szafkę o niestandardowej szerokości (np. 44 cm), co pozwoli nam na idealne dopasowanie mebli do naszej kuchni, niezależnie od jej metrażu. Dowolność wymiarów to nie tylko dopasowanie szerokości, ale również wysokości (co ma znaczenie np. przy zastosowaniu sufitów podwieszanych o niestandardowych gabarytach) czy głębokości (w ten sposób głębokie wnęki możemy wykorzystać na przykład na szafki typu cargo).

Meble łazienkowe na wymiar – idealne wykorzystanie przestrzeni

W podobny sposób jak przedstawiony powyżej na przykładzie kuchni, możemy zaprojektować również meble łazienkowe. Wykorzystanie wolnej przestrzeni jest szczególnie istotne w niewielkich pomieszczeniach, a takie na ogół są łazienki w naszych mieszkaniach. Trzeba w nich zmieścić nie tylko umywalkę, wannę lub prysznic i ubikację, ale również pralkę, solidną szafkę na detergenty i półkę na ręczniki. A jeśli mamy małe dziecko – liczba niezbędnych w łazience przedmiotów wzrasta w sposób zatrważający. Dlatego zwłaszcza w łazience liczy się możliwość wykorzystania każdego centymetra kwadratowego dostępnej powierzchni i jeśli pomiędzy naszą pralką a umywalką jest 39 cm wolnej przestrzeni, to warto wykorzystać dokładnie te 39 cm, a nie 30 czy 35, tak jak oferuje większość producentów mebli.

Idealne dopasowanie w pokoju dziennym, sypialni i biurze

Kuchnia i łazienka to nie jedyne pomieszczenia, które możemy wyposażyć w meble dopasowane idealnie do naszych potrzeb. Konfigurator umożliwia zaprojektowanie przepastnych szaf przeznaczonych do pokojów oraz korytarzy, wyposażenia salonu w postaci regałów na książki, szafek z drzwiczkami i szufladami oraz mebli RTV, które pomieszczą nasz amplituner, odtwarzacz oraz konsolę do gier dla dzieci. Doskonale wykorzystać możemy również miejsce w sypialni, konfigurując indywidualnie komody i szafki nocne, w pokojach dziecięcych - dopasowując półki na zabawki oraz biurka - a w domowym biurze - projektując szafki na dokumenty i kontenerki dokładnie w takim rozmiarze, jaki jest nam potrzebny.