Tradycja plus zaawansowane technologie, czyli nowoczesne stoły kuchenne z naturalnego drewna
irek86pl / 04.11.2020

Na jakiej zasadzie dobrać nowy stół do kuchni po generalnym remoncie?

Specjaliści od urządzania wnętrz nie bez powodu uważają kuchnię za najważniejsze pomieszczenie w całym mieszkaniu. Przecież to tutaj, podczas przygotowywania oraz spożywania posiłków, domownicy spędzają najwięcej czasu razem. Jeżeli w planach na niedaleką przyszłość masz gruntowne odświeżenie tego miejsca, zachęcamy Cię do do lektury naszego poradnika. W firmie Sandow mamy niezwykle rozbudowany asortyment stołów do kuchni, które prezentują jakość premium. Pamiętaj jednak, że wytrzymałość, wygląd czy cena to jeszcze nie wszystko.

Ile miejsca przy blacie potrzebuje jedna osoba? Rozsądne minimum to nieco ponad pół metra

Stół powinien zostać ustawiony w kuchni w taki sposób, aby dało się swobodnie odsunąć krzesło

Przed wyjściem na zakupy do sklepu meblowego – albo na przegląd internetowych katalogów – dokładnie zmierz pomieszczenie. Musisz zawczasu wiedzieć, ile miejsca zostanie Ci w kuchni po wstawieniu wszystkich niezbędnych przedmiotów i sprzętów. Lodówka, kuchenka, szafki... bez tego po prostu nie sposób się obejść. Wiadomo, że przestrzeń w mieszkaniu komunalnym będzie znacznie bardziej ograniczona w dużym, przestronnym domu na przedmieściach. I tak w kawalerce często stół do kuchni powinien jednocześnie pełnić rolę kredensu – krojenie czegokolwiek tuż obok chlebaka czy pojemników z przyprawami, jakie stoją na szufladach, to proszenie się przypadkowe potrącenie czegoś. Znając dokładne wymiary łatwiej będzie Ci podjąć dobrą, trafioną decyzję. W przypadku stołów oraz pozostałych mebli Sandow wszelkie przydatne informacje znajdziesz w kartach sklepowych produktów. I możesz mieć pewność, że po zakupie wszystko będzie się zgadzać co do milimetra!

Ile miejsca przy blacie potrzebuje jedna osoba? Rozsądne minimum to nieco ponad pół metra

Kupując stół do kuchni trzeba uwzględnić również to, kto będzie przy nim codziennie siedzieć. Tutaj raczej nie przyjmuje się gości, zatem blat często jest mniejszy niż w salonie. Umeblowanie należy rozplanować w taki sposób, aby każdy miał co najmniej 55 centymetrów długości tylko i wyłącznie dla siebie. Przy mniejszym będzie zwyczajnie zbyt ciasno, zabraknie elementarnej swobody. Trzeba także zostawić odpowiednio dużo miejsca na odsunięcie krzesła. Z tego względu pomiędzy krawędzią stołu kuchennego a ścianami lub innymi meblami musisz zostawić przynajmniej 80 cm wolnej przestrzeni. A co z kształtem i wysokością blatu? Optymalny odstęp pomiędzy podłogą a wierzchnią płytą wynosi około 60 cm. Odnośnie formy, w asortymencie Sandow dysponujemy zarówno stołami okrągłymi, jak również prostokątnymi, kwadratowymi czy prostokątnymi o zaokrąglonych szczytach. Sprawdź dokładnie, a na pewno znajdziesz u nas mebel spełniający Twoje wszystkie oczekiwania!