Solidne meble warsztatowe od polskiego producenta- meble z Radomska
irek86pl / 01.09.2020

Solidne meble warsztatowe od polskiego producenta

Obrabiarki, wiertarki, tony narzędzi i wszechobecny zapach smaru połączony ze smakiem kolejnej kawy. Witamy w warsztacie! Miejscu, w którym obróbka skrawaniem, spawanie i przeprowadzanie pomiarów dokładności jest codziennością. Maszyny i narzędzia są poddawane obciążeniom przez co najmniej 8 godzin dziennie. W przypadku zakładów pracujących na 3 zmiany bez przerwy. Nie trudno się domyśleć, że jakość ich wykonania ma kluczowy wpływ na żywotność, a co za tym idzie ilość przepracowanych godzin. Przepracowane godziny to z kolei oszczędność.

Solidne meble warsztatowe od polskiego producenta- meble z Radomska

Biedny płaci dwa razy

Warsztat to nie tylko maszyny i narzędzia, ale również stanowiska pracy, które są często zaniedbywane. Postawimy “jakiekolwiek” stanowisko ( stół ) warsztatowy. Zrobimy jakikolwiek stojak bądź uchwyt. Kupimy jakikolwiek wózek na warsztat. Byleby taniej. Mówią, że biedny płaci dwa razy.

Przeanalizujmy zatem “oszczędność” polegającą na wyposażeniu zakładu w” jakikolwiek” stół ślusarski. Pracownik mający przyjemność korzystania z tego rozwiązania napotka na swojej drodze liczne niedogodności. Stół jest niestabilny, nie jest wystarczająco sztywny czy po porostu nie posiada wyposażenia dodatkowego ułatwiającego i przyspieszającego pracę.

Prosta zależność

No dobra, ale stół warsztatowy lub stanowisko montażowe ma pełnić tylko funkcję płaskiej powierzchni, na której będziemy wykonywać proste prace to nie róbmy przerostu formy nad treścią. Nic bardziej mylnego. Nawet jeśli stół będzie pozornie pełnił swoją funkcję to znowu odwołamy się do oszczędności poprzez komfort pracy pracownika.

Jeżeli nasz pracownik nie traci czasu na szukanie narzędzi, bo stół warsztatowy ślusarski posiada ściankę perforowaną, na której znajdzie wszystkie niezbędne narzędzia potrzebne mu w czasie pracy, to właśnie tutaj ukryta jest oszczędność..

Jeżeli stół ślusarski jest wyposażony w odpowiednio dobrane oświetlenie centralne, to nasz pracownik ma lepiej doświetlone stanowisko pracy. Przez co bardziej komfortowo mu się pracuje, mniej się męczy, efektywniej pracuje. Prosta zależność, a kolejna oszczędność. Nie wspominając już o ewentualnych kosztach w przypadku uszkodzenia lub zniszczenia stanowiska warsztatowego. Lepiej zainwestować raz i mieć święty spokój.

Jakie rozwiązanie? Solidne meble warsztatowe!

Doskonałym przykładem takiego rozumowania jest producent wyposażenia przemysłowego i mebli warsztatowych z Radomska, który oferuje serię stołów warsztatowych mających sprostać wymaganiom nawet najbardziej wymagających klientów. Stanowiska ślusarskie tworzone przez firmę produkcyjną są wykonane z solidnych profili stalowych.

Konstrukcja jest sztywna. Stół warsztatowy może zostać rozbudowany o szeroki wachlarz wyposażenia dodatkowego dostępnego w ofercie RA Construction. W zależności od potrzeb można zdecydować się na praktycznie sam blat na wytrzymałej konstrukcji lub bardzo rozbudowane stanowisko. Wszystko oczywiście objęte 12 miesięczną gwarancją. Producent wyposażenia warsztatowego ma na swoim koncie liczne realizacje dla zakładów przemysłowych w całej Polsce.