Jak wybrać idealny zestaw stołowy? Stół z krzesłami do jadalni
irek86pl / 12.05.2020

Jak wybrać idealny zestaw stołowy? Stół z krzesłami do jadalni

Jak wybrać idealny zestaw do jadalni?

Stół to coś więcej niż mebel. To symbol pojednania, porozumienia i rodzinnego ogniska. Wokół stołu życie zawsze toczy się szybko i intensywnie, dlatego musi być solidny a przede wszystkim bardzo wygodny.
Może stać się niesamowitą ozdobą salonu bądź jadalni. Efektowne krzesła z powodzeniem zastąpią fotele a stylowy stół będzie dopełnieniem całości.

meble do jadalni

 


Czy moda może iść w parze z wygodą?

Wybierając stół, należy kierować się nie tylko wzornictwem czy stylem. Stół musi być przede wszystkim komfortowy. Wysokość powinna sięgać około 75 centymetrów.

Dobierając krzesła do blatu, należy sprawdzić, czy każdy siedzący będzie miał wystarczająco dużo miejsca do dyspozycji (około 65 cm) by móc swobodnie biesiadować.
Jeśli stół jest rozkładany, można pokusić się o zakup większej ilości krzeseł. W razie potrzeby, zbędne na co dzień meble można schować na strychu lub w schowku, nie zajmując tak potrzebnej nam przestrzeni.

Kształt stołu warto dopasować do wielkości pomieszczenia. W małych, doskonale sprawdzi się stół okrągły bądź owalny, który pozwoli optycznie powiększyć wnętrze. Duże, kwadratowe lub prostokątne stoły, lepiej zaprezentują się w nieco większych salonach bądź jadalniach. Niewielki, prostokątny stolik znajdujący się przy ścianie w kuchni, może pełnić funkcję dodatkowego blatu roboczego a w razie braku miejsca- spożyć przy nim posiłek.

Kolorowe krzesła

Krzesła z kolorowymi obiciami to prosty i efektowny sposób na to, by dodać wnętrzom smaku i charakteru. Chcąc ożywić pomieszczenia dodając odrobinę koloru, zazwyczaj sięgamy po efektowne dodatki takie, jak dywan czy poduszki. A czy nie warto użyć również barwnych krzeseł? Jest to wybór dość ekstremalny, ale na pewno oryginalny!

Krzesło znakomitym dopełnieniem naszych wnętrz

Wybierając krzesła, warto wziąć pod uwagę nie tylko ich funkcjonalność, ale też ich estetykę. Na rynku znajduje się szeroka gama kolorów i wzorów, ogrom rozwiązań, a także dodatkowych funkcji, będących alternatywą dla klasycznych drewnianych krzeseł.
W tym momencie krzesło przestaje być wyłącznie wygodnym miejscem do siedzenia. Coraz częściej pełni rolę ozdoby. Jest doskonałym dopełnieniem aranżacji naszych pomieszczeń.

zestaw-dla-6-osob-al1

Zwykło się mówić, że stół jest sercem domu, przy którym spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi. Rzeczywiście, ten mebel, posiada magiczną moc i zdolność jednoczenia. Nieważne, z jakich materiałów jest wykonany i w jakim jest kształcie. Ważne, by po prostu był.